Deklaracja dostępności

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://bip.rzeszow.wif.gov.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Nie wszystkie linki posiadają podkreślenia.

Treści nieobjęte przepisami

  • Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF są dostępne cyfrowo w całości od 1 stycznia 2019 r., pliki publikowane przed tą datą są dostępne na wniosek.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Adama Zimnego – mailowo admin@rzeszow.wif.gov.pl lub telefonicznie 603 034 334.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Monika Urbaniak – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny,
  • Adres: ul. Warszawska 12a, 35-205 Rzeszów,
  • mail: biuro@rzeszow.wif.gov.pl.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Siedziba główna

Warszawska 12a
35-205 Rzeszów

Przestrzenie komunikacyjne budynków są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy, podjazdy).
Instalacja urządzeń lub zastosowanie środków technicznych i rozwiązania architektoniczne w budynku umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń (rampy podjazdowe, windy, drzwi automatycznie otwierane).
Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób wizualny (tablice informacyjne, portier, punkt informacyjny).
Zapewniony jest wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego (poinstruowani pracownicy punktu informacyjnego i portierni).
Osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób zapewnione są (komunikaty dźwiękowe, oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji).

Delegatura w Przemyślu

Wodna 13
37-700 Przemyśl

Do budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Przemyślu prowadzą cztery wejścia. Jedno z nich od ulicy Wodnej dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada dwie klatki schodowe oraz winda przeznaczona dla osób niepełnosprawnych z oznaczeniami przycisków w języku Braille’a. Na parterze zlokalizowana jest także toaleta dla osób z niesprawnościami ruchowymi. Przestrzeń komunikacyjna jest wolna od barier poziomych i pionowych – korytarze na parterze i na pierwszym piętrze znajdują się na jednym poziomie, natomiast przejście do holu głównego na pierwsze piętro zapewnia winda lub schody z barierkami. Obok budynku znajduje się parking dla pracowników budynku, jednakże z wydzielonym miejscem parkingowym dla osoby niepełnosprawnej. Informacja o najważniejszych punktach w budynku (np. lokalizacji komórek organizacyjnych, punktów informacyjnych i toalet) zapewniona jest w sposób wizualny w postaci tablicy informacyjnej i poszczególnych tabliczek informacyjnych. Budynek otwarty jest dla osób korzystających z pomocy psa asystującego.

Delegatura w Krośnie

Bieszczadzka 1
38-400 Krosno

W budynku, którego właścicielem jest Podkarpacki Urząd Wojewódzki zapewniono dostęp do wszystkich przestrzeni budynku (z wyjątkiem przestrzeni technicznych). Na parterze zlokalizowano pokój, w którym obsługiwani są wszyscy klienci. W budynku funkcjonują dwa dźwigi osobowe. Przed budynkiem znajdują się wydzielone trzy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz pojazd dla wózków inwalidzkich z barierkami. Na terenie budynku jest również toaleta dla osób niepełnosprawnych wraz z zamontowanym systemem SOS, a także w portierni na parterze dostępna jest pętla indukcyjna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Planowany jest montaż barierki pośredniej przed wejściem do budynku.

Delegatura w Tarnobrzegu

1-go Maja 4
39-400 Tarnobrzeg

Do budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnobrzegu prowadzą dwa wejścia, główne wejście od strony północnej, drugie od strony południowej. Do obu wejść prowadzą schody. Przy schodach od strony południowej, znajduje się pochylnia dla wózków. Na górze i na dole pochylni oraz w środku wykonano oznaczenia – 16 – kontrastowe i antypoślizgowe. Wejście wyposażone jest w instalację umożliwiającą otwarcie drzwi przez pracownika ochrony. Z tego poziomu, osoby ze szczególnymi potrzebami, mogą przemieszczać się windą na każdą kondygnację budynku. Główne wejście do budynku, od strony północnej wyposażone w automatyczne przesuwane drzwi wejściowe. Schody zewnętrzne zaopatrzone w czerwone pasy kontrastowe wzdłuż krawędzi pierwszego i ostatniego stopnia. Przestrzeń komunikacyjna budynku jest wolna od barier poziomych i pionowych – korytarze i hole na wszystkich piętrach znajdują się na jednym poziomie. Jedna winda dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych, posiada możliwość przewozu wózków inwalidzkich, wyposażona jest w system głośnomówiący informujący o aktualnym położeniu windy, oraz panel sterowania posiadający oznaczenia również w języku Braille’a. Do budynku można wejść z psem asystującym oraz z psem przewodnikiem. Na parterze naprzeciwko głównych drzwi wejściowych zlokalizowane jest pomieszczenie pracowników ochrony budynku. Pracownicy ochrony udzielają pomocy osobom z niepełnosprawnością. Na parterze poprowadzone są linie naprowadzające oraz pasy uwagi. Na poziomie -1 znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze umieszczono tablice informujące o lokalizacji toalet dla osób z niepełnosprawnością. Informacja o najważniejszych punktach w budynku (np. lokalizacji komórek organizacyjnych, punktów informacyjnych i toalet) zapewniona jest w sposób wizualny – w postaci tablic informacyjnych oraz głosowy – przez pracownika ochrony. Tablice informacyjne znajdują się na poziomie -1 oraz na parterze. Przed budynkiem od strony południowej, wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz kobiet w ciąży. W budynku jest pętla indukcyjna zamontowane przy punkcie informacyjnym. Dodatkowo została zakupiona przenośna pętla indukcyjna, która jest wykorzystywana w ramach bieżących potrzeb. W budynku zostały oznaczone w alfabecie Braille’a numery pięter (tabliczki zamieszczono na poręczach). Dodatkowo zamontowano linie kontrastowe na krawędziach pierwszych i ostatnich stopni schodów na każdej kondygnacji w budynku. Przy punkcie informacyjnym zostały zamontowane Beacony.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

  • Zapewnienie, na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami, komunikacji z podmiotem publicznym w formie określonej w tym wniosku.
    Obsługa z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się, o których mowa w art. 3 pkt 5 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824), lub przez wykorzystanie zdalnego dostępu online do usługi tłumacza przez strony internetowe i aplikacje.
  • Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności..


Metryka dokumentu

Podmiot udostępniający: Wojewódzki Inspektorat Farmacmeutyczny w Rzeszowie
Wytworzył: Monika Urbaniak, Podkarpacki Wojewódzki Inspspektor Farmaceutyczny
Opublikował: Adam Zimny
Data wytworzenia: 23.01.2020
Data publikacji: 23.01.2020
Data aktualizacji: 14.03.2025 13:14